Doručenie tovaru

Všeobecné ustanovenie

Prevádzkovateľom eshopu www.perzskykoberec.sk je  

                                                            MTAA s.r.o.

Nakupovať tovar v eshope www.perzskykoberec.sk (ďalej len „eshop“) môžu fyzické aj právnické osoby za predpokladu, že súhlasia s obchodnými podmienkami eshopu a týmito podmienkami pre doručenie tovaru.

Spôsoby nákupu a objednávania

Prevádzkovateľ eshopu (predávajúci) poskytuje okrem online predaja cez eshop aj priamy predaj tovaru vo svojej prevádzke na adrese Mickiewiczova 2244/5, 811 07 Bratislava v čase otváracích hodín pondelok až piatok od 10:00 do 18:00, ale aj v sobotu a v nedeľu po vzájomnej dohode.

Podmienky prepravy a doručenia  

Sklad a centrálny sklad eshopu spoločnosti MTAA s.r.o. sa nachádzajú v Bratislave a všetky produkty sú odosielané do celého sveta.

Podmienky doručenia a náklady na dopravu závisia od spôsobu prepravy. Kupujúci majú možnosť zvoliť si z nasledujúcich spôsobov:

 • kuriérom a s platbou na dobierku (Odosielanie tovaru na dobierku, prebieha tak, že cenu za tovar prípadne aj cenu doručenia uhrádza kupujúci priamo kuriérovi (tzv. „COD – cash on delivery“ - platba pri prevzatí),
 • kuriérom po zaplatení objednávky vopred,
 • osobný odber v v predajni.

Objednávku vybaví eshop najneskôr do 3 pracovných dní od registrácie objednávky. Spracovaním objednávky sa rozumie zaslanie tovaru  kuriérovi na prepravu. V prípade online platby (PayPal alebo cez platobnú kartu) je objednávka spracovaná až po prijatí platby na účet eshopu.


Postup zrušenia objednávky po jej online odoslaní

Kupujúci má právo zrušiť objednávku do momentu odoslania tovaru na prepravu (kuriérovi) telefonicky na čísle +421 902456341 alebo emailom na info@perzskykoberec.sk najneskôr do 2 hodín od potvrdenia objednávky v eshope. Takýto príkaz na zrušenie objednávky považuje predávajúci za vybavený. Pri zrušení objednávky je potrebné do informácie pre predávajúceho uviesť prihlasovacie údaje kupujúceho z objednávky:

meno, email, číslo objednávky a popis objednaného tovaru.

V prípade zrušenia objednávky neúčtuje predávajúci žiadne penále ani iné poplatky spojené so zrušením objednávky. Predávajúci vráti kupujúcemu zaplatenú kúpnu cenu alebo jej časť do 7 kalendárnych dní bezhotovostným prevodom na bankový účet určený kupujúcim, pokiaľ sa nedohodnú inak.

Náklady na dopravu

Tovar je zasielaný na adresu kupujúceho do celého sveta prostredníctvom poštového podniku Slovenská pošta a.s.

 • Doručenie pre SR:  
 1. a) doručenie každej objednávky je zadarmo,
 2. b) expresné doručenie: objednávka v cene tovaru do 20 € je cena doručenia 3,90 €,

                                     objednávka v cene tovaru nad 20 € je cena doručenia 1,90 €.

 

 • Doručenie pre iné štáty EÚ:

 

 1. objednávka v cene tovaru nad 100 € je cena doručenia zadarmo,

expresné doručenie je cena  5 €

 1. objednávka v cene tovaru do 100 € je cena doručenia 9 €,

expresné doručenie je cena 14 €.

 

 • Doručenie pre iné krajiny sveta:  
 1. a) objednávka v cene tovaru nad 200 € je cena doručenia zadarmo,

    expresné doručenie je cena 29 €,

 1. objednávka v cene tovaru do 200 € je cena doručenia 9 €,

expresné doručenie je cena 39 €,

 1. c) zúčtovanie a platba colného poplatku je na ťarchu kupujúceho.

Ďalšie podmienky

Na žiadosť kupujúceho predávajúci zmení adresu doručenia. Žiadosť musí byť predávajúcemu doručená ešte pred spracovaním objednávky (odovzdanie na prepravu kuriérovi). Ak čas dodania presiahol predpokladaný termín, kontaktujte predávajúceho, aby  mohol preveriť doručenie.

Po spracovaní objednávky kupujúci dostane potvrdzujúci email, v ktorom bude odkaz na možnosť sledovania  pohybu prepravovanej zásielky na základe najnovších aktualizácií, ktoré poskytuje kuriér.

 

 V prípade akýchkoľvek otázok týkajúcich sa služieb zákazníkom  môžu kupujúci alebo iný zákazník zaslať email na adresu: info@perzskykoberec.sk